ماژول جستجوی اموال (Asset Explorer)

ماژول جستجوی اموال (Asset Explorer)

شناسایی اموال سازمان کلید اصلی فرآیند مدیریت اموال می باشد. تنها زمانی می توانید کلیه اموال خود را مدیریت کنید که کلیه آنها شناسایی شده باشند. این سیستم به شما امکان می دهد که کلیه اموال تحت شبکه سازمان را جستجو، شناسایی، و تحت کنترل قرار دهید. سیستم ServiceDesk Plus به شما امکان می دهد تا شبکه خود را، بر اساس Domain و یا رنج IP، اسکن نمایید و کلیه اموال را شناسایی نمایید.


علاوه بر اسکن از طریق Domain و یا Workgroup، می توانید اسکن را از طریق شبکه های مبتنی بر IP انجام دهید که شامل کلیه سخت افزارها از قبیل مک، لینوکس، پرینتر، سوئیچ، روتر، فایروال و … می باشد.

در صورتی که اموال جدیدی به شبکه شما اضافه شده باشد، کافی است تنها آدرس IP همان تجهیز را اسکن کنید و نیازی به اسکن کل شبکه به صورت مجدد وجود ندارد.
با استفاده از ابزار می توانید کلیه اموال خود را حتی در صورتی که خارج از شبکه محلی و در دسترس شما باشند را اسکن کنید. کافی است برای این کار از نرم افزار Agent موجود در ابزار بهره مند شوید.
برای به روز رسانی پایگاه داده مدیریت تنظیمات، نیازی به اسکن دستی اموال نمی باشد، کافی است اسکن را به صورت برنامه ریزی شده و در زمان های مشخص توسط ابزار انجام دهید.

Agent, Asset Explorer, ServiceDesk Plus, اموال, جستجو, ماژول
نوشتهٔ پیشین
مدیریت تغییرات (Change Management)
نوشتهٔ بعدی
سیستم جستجوی اموال (Asset Scanner)

مطالب مرتبط